تاثیر شگفت انگیز بوتاکس در بالا بردن ابروها در 14 روز!

تاثیر شگفت انگیز بوتاکس در بالا بردن ابروها در 14 روز!


استفاده از بوتاکس در ناحیه پیشانی موجب بالا بردن ابروها خواهد شد. اما اینکه چند روز پس از تزریق بوتاکس ابروها به بالا بروند، یک سوال متداول برای افرادی است که به دنبال این روش برای بالابردن ابروهای خود هستند. زمانی که بوتاکس در نواحی اطراف چشم تزریق می‌شود، این باعث شل شدن عضله‌های اطراف چشم می‌شود و موقعیت کاشت ابرو با توجه به عضلات پایین رونده (اوربیکولاریس) و عضلات بالا رونده (فرونتالیس) تعیین می‌شود.

تزریق بوتاکس به عضله بالا رونده باعث می‌شود، ابروها به سمت بالا کشیده شوند. اگر این تزریق توسط یک پزشک متخصص انجام شود، بدون هیچ گونه عوارضی باعث بالا رفتن ابروها میشود. بنابراین، اگر به دنبال زیبایی و ارتقای جلوه ابروهای خود هستید، می‌توانید به تزریق بوتاکس در این ناحیه فکر کنید و در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد روش بالا بردن ابرو با بوتاکس و اثرات آن در چند روز پس از انجام آن بدست آورید.

چند روز بعد از بوتاکس ابرو بالا میره؟

نتایج بوتاکس برای بالا بردن ابروها حداقل ۳ تا ۵ روز بعد از انجام تزریق قابل مشاهده هستند. این نتایج به طور کامل ثابت نیستند و ممکن است در بین افراد مختلف تفاوت داشته باشد. بعد از این مدت زمان، تغییرات بیشتری نیز ممکن است در ابروها مشاهده شود، ولی در حداکثر مدت دو هفته پس از تزریق بوتاکس، نتایج نهایی را مشاهده می‌کنید.

چند روز بعد از بوتاکس ابرو بالا میره؟
چند روز بعد از بوتاکس ابرو بالا میره؟

بیشتر بخوانید: شستن صورت بعد از بوتاکس: ممنوعیات و نکات مهم!

تاثیر بوتاکس برای بالا بردن ابرو

بوتاکس یک روش درمانی است که برای کاهش چین و چروک صورت با تزریق مواد شیمیایی به عضلات صورت استفاده می‌شود. این روش به عنوان یک روش غیرجراحی برای بهبود شکل و موقعیت ابروها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تزریق بوتاکس به عضلاتی که باعث افت ابروها می‌شوند، موجب شده این عضلات مسدود شوند و این عضلات نمی‌توانند به همان اندازه که قبلا باعث افت ابروها بودند، عمل کنند. به عبارت دیگر، بوتاکس می‌تواند باعث کاهش کشیدگی عضلات ابرو شود که در نتیجه، ابروها به سمت بالا بروند.

با این حال، لازم به ذکر است که اثرات بوتاکس موقتی است و نیاز به تزریق دوره‌ای دارد. همچنین، نتایج بوتاکس برای بالا بردن ابروها بستگی به ساختار صورت و عضلات شما دارد و برای مشاوره، بهتر است با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

کلینیک زیبایی دکتر مولایی فر با استفاده از بهترین برند های بوتاکس موجود در ایران، معتبریترین مرکز تزریق زیبایی می باشد.

افراد مناسب برای تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

افرادی که مناسب برای تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو هستند عبارتند از:

 • افرادی که ابروهایشان به طور طبیعی پایین و نزدیک به چشمانشان هستو
 • افرادی که به دلیل وجود چین و چروک در ابروها، می‌خواهند این مشکلات را کاهش دهند.
 • افرادی که درگیر بیماری‌های عضلانی، تشنج، درد سر، پارکینسون و یا صدمات ابرویی هستند.
 • افرادی که مبتلا به مشکلاتی مانند افزایش تعریق شدید در ناحیه ابرو، درد سر و یا احساس سنگینی در ناحیه ابرویی هستند.

با این حال، تصمیم نهایی درباره تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو باید توسط یک پزشک متخصص اتخاذ شود.

چگونه ماندگاری بوتاکس ابرو را افزایش دهیم؟

برای افزایش ماندگاری بوتاکس ابرو، از راهکارهای زیر استفاده کنید:

 • انتخاب پزشک ماهر و متخصص: انتخاب پزشک با تجربه و ماهر در انجام بوتاکس ابرو امری حیاتی است. یک پزشک با تجربه به شما در مورد نحوه مراقبت و رفتار پس از درمان مشاوره میدهد و به ماندگاری نتایج کمک می‌کند.
 • رعایت توصیه‌های پزشک: بعد از انجام فرآیند بوتاکس ابرو، باید توصیه‌های پزشک را به دقت رعایت کنید. این شامل عدم لمس یا فشار دادن به ناحیه تزریق شده، عدم ورزش شدید در ایام اولیه پس از درمان و استفاده از یخ برای کاهش تورم و التهاب می‌شود.
 • عدم استفاده از آرایش و محصولات شیمیایی قوی: در روزهای اولیه پس از درمان بوتاکس ابرو، بهتر است از استفاده از آرایش و محصولات شیمیایی قوی خودداری کنید. این کار به جلوگیری از تحریک ناحیه تزریق شده و کمک به ماندگاری نتایج کمک می‌کند.
 • تکرار در فواصل منظم: برخی از افراد نیاز به تکرار فرآیند بوتاکس ابرو را هر چند ماه یکبار دارند تا نتایج را حفظ کنند. با مشورت با پزشک خود، می‌توانید برنامه تکرار مناسبی را برای خود تعیین کنید تا از ماندگاری بهتری برخوردار شوید.

به طور کلی، رعایت توصیه‌های پزشک و مراقبت‌های لازم پس از انجام فرآیند بوتاکس ابرو، به شما کمک می‌کند تا ماندگاری نتایج را به حداکثر برسانید.

لطفاً به وب سایت دکتر مولایی فر سر بزنید یا با شماره تلفن کلینیک دکتر مولایی فر 02126474915  و 09302747479 تماس بگیرید تا یک وقت مشاوره رزرو کنید.

چگونه ماندگاری بوتاکس ابرو را افزایش دهیم؟
چگونه ماندگاری بوتاکس ابرو را افزایش دهیم؟

بیشتر بخوانید: 30سالگی، آغاز یا پایان خطوط؟ بوتاکس در بهترین سن

نقاط تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

برای بالا بردن ابرو با استفاده از بوتاکس، نقاط تزریق به شرح زیر هستند:

نقطه‌های متقابل برای بالا بردن ابرو

 • نقطه ۱: در ناحیه بین ابروها و نزدیک به میانه پیشانی.
 • نقطه ۲: در بالای هر ابرو، نزدیک به نقطه‌ای که بیشترین انحنای آن قرار دارد.
 • نقطه ۳: در پایین هر ابرو، نزدیک به نقطه‌ای که بیشترین انحنای آن قرار دارد.

این نقاط معمولا برای بالا بردن ابرو و ایجاد اثر لیفتینگ استفاده می‌شوند. تزریق بوتاکس به این نقاط باعث کاهش فعالیت عضلات پیشانی و بهبود انحنای ابروها می‌شود.

فواصل تزریق

فواصل بین نقاط تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو حدود ۱.۵ سانتی‌متر است. این فاصله برای بهبود توزیع مواد و اثر بهتر بوتاکس در عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه به تقارن

در صورتی که صورت بیمار تقریبا متقارن باشد، اهمیت دارد که تزریقات پزشک از نظر جانبی هم متقارن باشند. به این معنا که مقدار و موقعیت تزریقات در دو ناحیه متقابل باید با دقت تعیین شود تا از ایجاد ناهنجاری در ترکیب ابروها جلوگیری شود.

تعیین نقاط دقیق تزریق بوتاکس و میزان دوز متناسب با نیازهای هر بیمار، وظیفه پزشک متخصص است و باید با دقت انجام شود.

چه زمانی بالا رفتن ابرو بعد از بوتاکس قابل مشاهده است؟

آکادمی پوست آمریکا (AAD) اعلام کرده که نتایج درمان با بوتاکس در یک تا دو هفته پس از تزریق قابل مشاهده هستند. با این حال، یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۷ نشان داد که ممکن است تا یک ماه زمان برود تا اثرات کامل تزریق بوتاکس مشاهده شود. بر اساس اظهارات آکادمی پوست آمریکا، درمان با بوتاکس حدود سه تا چهار ماه مدت دارد، اما در برخی موارد ممکن است تا شش ماه ادامه یابد. با این حال، آکادمی پوست آمریکا توصیه می‌کند که حداقل تا دو ساعت پس از تزریق، از فعالیت‌های شدید خودداری شود.

چه زمانی بالا رفتن ابرو بعد از بوتاکس قابل مشاهده است؟
چه زمانی بالا رفتن ابرو بعد از بوتاکس قابل مشاهده است؟

 بیشتر بخوانید: شستن صورت بعد از بوتاکس: ممنوعیات و نکات مهم!

سخن پایانی

نتایج تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو به طور کامل در چند روز پس از انجام درمان قابل مشاهده است. اثرات این درمان به طور طبیعی در طی چند هفته اول پس از تزریق، به طور کامل ظاهر می‌شوند و معمولاً در این بازه زمانی برای بیشتر افراد قابل لمس و مشاهده هستند. اما برای دستیابی به نتایج بهینه و دائمی‌تر، ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد و در برخی موارد تا یک ماه زمان نیاز داشته باشد. از آنجایی که هر فرد ممکن است واکنش متفاوتی نسبت به درمان داشته باشد، مشاوره و پیگیری توسط پزشک متخصص مهم است تا نتایج بهتری بدست آید.

کلینیک دکتر مولایی فر، ارائه دهنده انواع خدمات بوتاکس در خدمت شما عزیزان می باشد.برای دریافت مشاروه و راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید از طریق لینک تماس با ما با دکتر مولایی فر در ارتباط باشید.

منبع How many days after Botox will the eyebrow go up?

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *